Wywiad we ‚Własnym Domu’

Zapraszam do lektury artykułu na temat ogrodów zimowych, który ukazał się w czasopiśmie 'Własny dom'. Jest on zapisem mojej rozmowy z Panią Redaktor. Można się z niego dowiedzieć:

– gdzie najlepiej zlokalizować ogród zimowy,

– jakie powinien mieć wymiary,

– jakie powinny panować w nim warunki,

– czym kierować się planując budowę…

Przy okazji warto obejrzeć i poczytać o domu z okładki, podzielonym na dwie części – dzienną i nocną i utrzymanym w nowoczesnej atmosferze, mimo klasycznej bryły.Zamysłem projektowym było wpisanie go w wiejski krajobraz i trzeba przyznać, że dom ma coś ze stodoły i wtapia się w otoczenie. Brakuje tylko ogrodu ; )

Wszystkich budujących własny dom lub planujących taką inwestycję, zainteresuje na pewno kronika budowy – można podejrzeć, jak z tym zadaniem poradzili sobie bohaterowie cyklu i nauczyć się czegoś na ich błędach i trafnych wyborach. A przy okazji obejrzeć kolejny dom niestandardowy, zaprojektowany na potrzeby konkretnej rodziny i dopasowany do posiadanej przez nią działki.

Oba domy są nietypowe w naszych realiach krajobrazowych, ale mnie ogromnie cieszy fakt, że nie każdy musi mieć dom w typie 'dworek' z kolumienkami na wejściu, pomalowany na pastelowy żółty i zwieńczony czerwonym dachem. Całe szczęście…

Poniżej fragment artykułu, po resztę zapraszam do źródła. Wszystkie zdjęcia i rysunki w publikacji są materiałami redakcyjnymi.

2 Comments

on “Wywiad we ‚Własnym Domu’
2 Comments on “Wywiad we ‚Własnym Domu’
  1. Witam serdecznie – podoba mi się bardzo Pani blog, tak od strony zawartości, jak i estetycznej. Sam też od niedawna publikuję w sieci krótkie posty. Dotyczą oczywiście architektury krajobrazu (pojętej bardzo szeroko), ale staram się poruszać nowoczesne tematy – być może coś Panią zainteresuje.

    Pozdrawiam
    maciej korek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *