02. podglądamy realizację {seria 4} – okładziny kamienne

05. murki kamienne

Po wykonaniu betonowych rdzeni, czas na kamieniarkę! [Projekt można przypomnieć sobie tutaj.]


Okładziny kamienne mogą przybierać rozmaite formy, ale każdy ma swoje preferencje. Ja na przykład nie przepadam za dużymi kamiennymi płatami, które sprawiają wrażenie, że posadzka weszła na ścianę i lubię drobne okładziny o wyraźnym poziomym rysunku, co kojarzy się z układem cegły. Ale przyznaję, że dobrze wykonana okładzina z większych elementów też potrafi być bardzo efektowna. Wybrany przeze mnie rodzaj kamieniarki jest niestety bardzo pracochłonny, ale bardzo lubię ten efekt. Nawiązuje również do okładziny na elewacji, co było jednym z czynników, dla których się na nia zdecydowaliśmy. No i ten rodzaj granitu – zdecydowanie ulubiony! Przypomina piaskowiec, ale pozbawiony jest jego słabszych cech, czyli nasiąkliwości i tendencji do zielenienia. Na końcu murki zostaną zwieńczone ciętymi płytami.


work in progress…

08. murki kamienne09. murki kamienne07. murki kamienne01. murki kamienne02. murki kamienne03. murki kamienne06. murki kamienne04. murki kamienne

5 Comments

on “02. podglądamy realizację {seria 4} – okładziny kamienne
5 Comments on “02. podglądamy realizację {seria 4} – okładziny kamienne
  • witaj Agato!

   Skojarzenie jak najbardziej słuszne ;) też je miałam patrząc na te zdjęcia. Ale teraz ogród już obsadzony, zakorowany, więc wygląda całkiem inaczej. Niestety zdjęć na razie nie będzie, poczekamy do wiosny.

   serdecznie pozdrawiam!
    

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *