pierwszy dzień zimy

Jeżeli zdarzyło Wam się narzekać na tegoroczną zimę, to popełniliście falstart :) Pierwszy dzień astronomicznej zimy jest dokładnie dzisiaj i dopiero od dzisiaj można powiedzieć, że zima taka ciepła i bezśnieżna. Ale niektórym to kompletnie nie przeszkadza, np. mi i innym ciepłolubom, a także tej oto małej stokrotce, wypatrzonej dzisiaj na porannym spacerze. I uwaga!uwaga! – od dzisiaj dzień zaczyna się wydłużać :))) Pięknej zimy nam życzę!

pierwszy dzien zimy

4 Comments

on “pierwszy dzień zimy
4 Comments on “pierwszy dzień zimy
  1. Znam takich, którzy narzekają na brak śniegu i takich, którym to absolutnie nie przeszkadza. Matka natura wszystkim ludziom nie dogodzi, ale jak widać – stokrotka ma się dobrze :) Jestem tylko ciekawa, czy takie ocieplenie klimatu faktycznie wyjdzie nam na zdrowie.  Do zmarzluchów nie należę, ale nie ma co ukrywać, że bezśnieżna i ciepła zima ma swoje plusy. Tak nawiasem mówiąc, skoro dzień zaczął się wydłużać, chyba możemy już odliczać dni do nadejścia wiosny, pozdrawiam!

    • Na pewno sroga zima ma swoje plusy, chociażby takie, że wymraża szkodniki (np. nieszczęsnego szrotówka kasztanowcowiaczka). Śnieg jest też najlepszą otuliną, chroniącą rośliny przed wymarzaniem. No i tegoroczna susza w dużym stopniu wynikała z braku roztopów, pomijając oczywiście późniejszy brak opadów. Ale zima w mieście, to nic fajnego – pulpa śniegowo/solna, ślisko na drogach i takie tam. Najlepiej by było, gdyby śnieg leżał w górach ;)

      My już szykujemy się na wiosnę, przecież to niedługo :)

      pozdrawiamy!

  2. Podoba mi się taka zima. Jednak boję się, że po niej wzrośnie liczba szkodników w moim ogrodzie ;) … no ale pogody nie zmienimy, trzeba sie cieszyć tym co mamy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *